Skolēnu konkursa „Saules kauss 2013” finālsacensības jau 18.maijā

2013.gada 18.maijā LU Cietvielu fizikas institūta  automašīnu stāvvietā (Rīgā, Ķengaraga ielā 8 ) konkursa noslēguma pasākumā notiks sacensības, kuru ietvaros skolēnu izstrādātie modelīši tiks vērtēti dažādās disciplīnās atkarībā no to uzbūves.
Reģistrācija konkursa Saules kauss sacensībām 18.maijā plānota no plkst. 8:30 – 9:30, bet sacensību svinīga atklāšana – plkst. 10:00.

Sacensību programma atrodas šeit
Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūts skolēnu konkursu „Saules kauss” organizē jau sesto gadu, bet šogad tas norit sadarbībā ar Latvijas Tīro tehnoloģiju klasteri un inovatīvo uzņēmumu padomdevēju „BRIDGIT!”.
Sacensībām ir pieteikušies 146 dalībnieki un gandrīz 40 komandas no visu Latvijas novadu skolām, tehnikumiem un jaunrades pulciņiem. Konkursa noslēguma pasākumā jauniešu komandas atrādīs savus ar saules enerģiju darbināmos transportlīdzekļu modelīšus, kuriem detaļas jau iepriekš nodrošināja izdevniecība  Lielvārds. Sacensībās modelīši tiks pārbaudīti ātruma, spēka un ūdens disciplīnās atkarībā no to uzbūves, kā arī tiks vērtēta radīto risinājumu oriģinalitāte un aktualitāte. Papildus skolēnu zināšanas tiks pārbaudītas erudīcijas disciplīnā.

Trīs labāko komandu pārstāvji saņems vērtīgas balvas. Papildus tām speciālbalvas konkursa dalībniekiem ir sarūpējuši arī „Saules kausa” atbalstītāji -  Rīgas Enerģētikas aģentūra, VAS Latvijas Hipotēku un Zemes banka,  AS „Gutta”, Saules muzejs, žurnāls „Ilustrētā Zinātne”, SIA „Mars Latvija”, „Science Link”, kā arī SIA „LatFood”.
SIA „L’Oreal Baltic” pasniegs īpašas simpātiju balvas  komandu daiļā dzimuma pārstāvēm. Savukārt īpaša specbalva no  AS Gutta  paredzēta kādai no dalībnieku komandām, kura sava modelīša dizainu būs veidojusi, izmantojot  Gutta sulas paku vai  Everest produkcijasiepakojumu.  AS Gutta kā videi draudzīgs uzņēmums iesaka izmantot sulu pakas gan dažādiem radošiem projektiem, gan arī nodot pārstrādei, lai Līgatnes papīrfabrikā taptu jauns zīmēšanas papīrs.
Plašāka informācija par konkursa norisi atrodama Latvijas Tīro tehnoloģiju klastera mājaslapā http://cleantechlatvia.com/en/saules-kauss-2013 un LU Cietvielu fizikas institūta mājaslapā http://www.cfi.lu.lv
Papildu informācija:
CleanTech Latvia
info@cleantechlatvia.com
+371 26666845

Valsts Pētījumu Programma „ENERĢĒTIKĀ”

Valsts Pētījumu Programma 2010-2013 "Inovatīvas enerģijas resursu ieguves un uzmantošanas tehnoloģijas un zema oglekļa emisiju nodrošināšana ar atjaunojamiem energoresursiem, atbalsta pasākumi vides un klimata degradācijas ...

Kontakti

„Latvijas Ūdeņraža Asociācija”
Juridiskā adrese.: Akadēmijas laukums 1kab.1312, Rīga, LV1050
Reģ.Nr:40008093009
Konts:LV92HABA0551010918039
E-pasts: info@h2lv.eu

Newsletter

„Latvijas Ūdeņraža Asociācija” © h2lv.eu | 2012