Latvijas Universitātes ūdeņraža tēmas studenti piedalās starptautiskā konkursā jau otro gadu

Jau otro gadu Latvijas Universitātes ūdeņraža tēmas studenti piedalās starptautiskā konkursā par ūdeņraža tehnoloģijām sadzīvē, ko organizē Amerikas Ūdeņraža Izglītības Fonds nevalstiska organizācija, kas vāc ziedojumus un veicina tīro ūdeņraža enerģijas tehnoloģiju ieviešanu.  Saziedotie līdzekļi tiek izmantoti  studentu stipendijām, inovatīviem konkursiem un izglītības programmām, tādējādi veicinot vides pārvaldību, uzlabojot energoapgādes drošību, un radot videi draudzīgas darbavietas.

2012. gada konkursa tēma bija “Dizains kombinētai siltuma, ūdeņraža un elektrības (CHHP) ģenerācijas sistēmai universitātes pilsētiņā, izmantojot vietējos energoresursus”

Pieteikumus iesniedza 51 universitāšu komanda no visas pasaules. Latvijas Universitātes komanda piedāvā dizainu kombinētai siltuma, ūdeņraža un enerģijas (CHHP) sistēmai Latvijas Universitātes jaunajai studentu pilsētiņai .

Līdz 2023. gadam, LU izveidos modernu mācību centra infrastruktūru Torņkalnā ar pieciem studiju blokiem un visu nepieciešamo studentu dzīvei. Dabas zinātņu fakultāte  ietvers inovatīvu ēkas tehnoloģiju ieviešanu, tādu kā dubultā fasāde, kura ir veidota no zaļiem augiem, samazinot temperatūru svārstības no tiešās saules stariem tāpat kā vertikālās ass vēja ģeneratorus. CHHP sistēma būtu konsekventa pieeja jau esošajiem konstrukcijas mērķiem.
Latvijas Universitātes komandu veidoja studenti no Fizikas un matemātikas (Gints Kučinskis), Bioloģijas (Ilze Dimanta), Ekonomikas un vadības zinātņu (Justs Dimants, Māra Gudakovska) un Ģeogrāfijas un zemes zinātņu (Jānis Kleperis Jr) fakultātēm.

Latvijas Universitātes komanda ar savu izprojektēto LU jaunā Torņakalna dabaszinātņu centru, kuram siltumu un elektrību ražo degšūnu elektrostacija, tika pirmajā desmitniekā ieņemot 7. vietu.Prezentacija univers pilsetina ar FC_ID

2012. gada konkursa tēma bija “Dizains kombinētai siltuma, ūdeņraža un elektrības (CHHP) ģenerācijas sistēmai universitātes pilsētiņā, izmantojot vietējos energoresursus” uzvarēja Merilindas Universitātes komanda ar projektu   ieteicamais dizains ” Merilendas Universitātes kombinētā siltuma-ŪDEŅRAŽA-Elektroenerģijas sistēmai” 

Valsts Pētījumu Programma „ENERĢĒTIKĀ”

Valsts Pētījumu Programma 2010-2013 "Inovatīvas enerģijas resursu ieguves un uzmantošanas tehnoloģijas un zema oglekļa emisiju nodrošināšana ar atjaunojamiem energoresursiem, atbalsta pasākumi vides un klimata degradācijas ...

Kontakti

„Latvijas Ūdeņraža Asociācija”
Juridiskā adrese.: Akadēmijas laukums 1kab.1312, Rīga, LV1050
Reģ.Nr:40008093009
Konts:LV92HABA0551010918039
E-pasts: info@h2lv.eu

Newsletter

„Latvijas Ūdeņraža Asociācija” © h2lv.eu | 2012